> 
דף נסתר
 > 
 > 
 > 

יתרונות השימור בפח


ערכים תזונתיים ותכולה:

בהרבה מקרים, פירות וירקות בקופסת שימורים נארזים מיד לאחר הקטיף. בחלקם חלה ירידה מתונה של הערכים התזונתיים בקופסת שימורים מרגע הסגירה.

הרבה מאוד מזונות בקופסאות שימורים בעלי ערכים תזונתיים גבוהים, לדוגמא רכז עגבניות עשיר יותר מפי 4 בליקופן, אנטי אוקסידנט (נוגד חימצון), מאשר בעגבניות טריות. ליקופן עשוי לעזור להוריד את הסיכון במחלות לב, כלי דם, סרטן הערמונית, סכרת והוא אף עשוי לעזור למניעת הזדקנות העור.

מזון בקופסת שימורים עוזר לדיאטה מאוזנת : ניתן לבחור את אותו מזון בקופסת שימורים לפי תכולת הרכיבים שבו בהתאם לדיאטה – מזון מופחת מלח, מזון ללא תוספת סוכר, מופחת שומן ועוד.

 

טיפול בריאותי תזונתי:

קיימים מספר מצבים בריאותיים אשר יכולים להקשות על האכילה, מזון בקופסת שימורים יכול לעזור במקרים כאלה : לדוגמא, אחת מתופעות הלוואי בטיפול בסרטן, היא ירידה במשקל כתוצאה מחוסר תיאבון. מזון בקופסת שימורים בעל ערך קלורי גבוה, כדוגמת פירות בסירופ, יכול לעזור לשמור על המשקל. דוגמא נוספת היא שפירות וירקות בקופסת שימורים עוזרים לעמוד בדרישות, כאשר עושים דיאטה עם מזונות רכים בזמן שיש קשיים בבליעה.

 

בטיחות מזון:

יתרון בריאותי במזון מעובד בקופסת שימורים הוא שהוא איכותי ובטוח יותר מבחינה כימית, ביולוגית ופיזית, וקיימת סבירות נמוכה לחלות כתוצאה מאכילתו. מחלות כתוצאה ממזון שעבר טיפול לא נכון, או בישול לא טוב גורם למיליוני בני אדם למחלות ברחבי העולם בשנה. רוב החיידקים במזון מושמדים בקופסת שימורים כתוצאה מהטיפול המיקרוביולוגי שהמזון עובר.

מזון בקופסת שימורים עובר בקרת איכות במהלך ייצורו. כמו כן מזון בקופסת שימורים אינו זקוק לקירור וניתן לאכול אותו ישר מהקופסא.

הפירות והירקות בקופסת שימורים נקיים מחומרי הדברה ומזיקים

 

  

איכות הסביבה:

הפח מגיע מהטבע – עפרת ברזל, מתכלה וחוזר לטבע, זמן התכלות של הפח הרבה יותר מהיר מאשר מוצרי פלסטיק.

בשימוש בקופסת שימורים, לא רק שחוסכים אנרגיה של צורך בשימוש בקירור או הקפאת מזון, אלא גם עוזרים להפחית בזבוז מזון.

כל קופסאות המתכת ניתנות למחזור שוב ושוב ליצור קופסאות נוספות או מוצרים אחרים.
לייצור קופסאות מחומר גלם ממוחזר מבזבזים רק כ-25% אנרגיה  ו- 40% מהמים יותר מאשר מבזבזים על ייצור אותן קופסאות מחומר גלם לא ממוחזר.

מפעל מתכת המשתמש בפח ממוחזר מפחית באופן יחסי את זיהום המים, זיהום האוויר, וזיהום כתוצאה מהכרייה בכ 70%.

 

נוחות

בזמן שירקות ופירות טריים לא נגישים במשך כל השנה, מזון בקופסת שימורים קיים בחנויות, במגוון עצום ונגיש, הכולל דברי מזון אקזוטיים וייחודיים בכל זמן שצריך. ניתן לקנות אותם בכמויות גדולות וללא חשש שיתקלקלו.

מזון בקופסת שימורים בדרך כלל לא מצריך התעסקות נוספת למעט אולי חימום, בניגוד למזון אחר שמצריך לעיתים – הפשרה, קילוף, חיתוך, בישול ארוך וכו'.

ניתן לקחת את המזון בקופסת שימורים בקלות ללא חשש משברי זכוכית או מעיכת המזון.

 

יתרונות נוספים:

עלות של מוצר מזון בקופסת שימורים בדרך כלל זולה יותר ממוצר טרי.

נתין לארוז מגוון רחב של סוגי מזון בקופסת שימורים לתקופות ארוכות וזאת ללא צורך בשימוש של חומרים משמרים.